PVC KAPI ÖZELLİKLERİ || Kocaeli Amerikan Kapı

Faydalı Bilgiler

PVC KAPI ÖZELLİKLERİ

pvc kapı modelleri pvc kapı fiyatları amerikan kapı özellikleri en iyi iç kapı hangisi pvc kaplama kapı nedir lake kapının dezavantajları melamin kapı özellikleri melamin kapı yorumları

PVC MEMBRAN KAPI ÖZELLİKLERİ

 

Membran kapılar boya kullanılmadan üretilen üretilir. Membran kapı renklerinde zamanla değişme olmaz. Kapı üzerine boya da damlamış olsa kapıda boya olmadığı için etkileşmez ve kolayca temizlenebilir.
Membran kapılar amerikan kapılara göre içi daha dolu uzun ömürlü iç oda kapılarıdır.

Boyalı kapılarda kolayca oluşan çizikler membran kapılarda oluşmaz. Bunun nedeni mdf üzerindeki membran kaplamanın çizilmeye karşı yüzey dayanımının yüksek olmasından ileri gelir. Ancak bu membran oda kapıların zarar görmesi imkansız da değildir. Boya kullanılmayan kapılar olduğu için kapının hangi bölümü zarar görürse sadece parçanın değişmesi kapınızda hiç bir ton fark etmeyeceği için ilk günkü görünümüne sahip olmasını sağlar.

Membran kapı modelleri üretilirken camlı kapılar çıta kullanılmadan üretilir. Boya çatlaması veya temizlik sırasında çıkmayan leke sorunlarının böylece önüne geçilmiş olur. Camlı kapılar çıtasız olduğundan kolayca temizlenir. Çıta kullanılan kapılarda cam değiştirilmesi gerektiğinde çıtaları zarar görür. Pvc membran kapılarda ise kapı camları üstten geçme olduğu için kolay şekilde kapı hiç bir zarar görmeden cam değişebilir. Kapı camı değiştirmek ustalık gerektirmez.

Kapı yüzeylerinde kullanılan PVC (Polivinil Klorür), oldukça geniş bir kullanım alanı olan plastiktir. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan en yaygın ve bilinen kimyasal malzemedir. PVC geri dönüşümü olan, yani tekrar kullanılabilen bir malzeme olduğundan çevre dostudur.

PVC kapı gövdesine desen verilecekse ayrıca CNC tezgâhta istenilen kapı deseni ve şekli verilir.

Kapı yüzeyine PVC yapıştırılmadan önce CNC tezgâhında desen verilmiş olmalıdır. Daha sonra PVC malzeme ısı yardımıyla MDF kapı yüzeyine uygulanır.

PVC kapı yüzeylerine boya gerekmez. PVC panel kapılar kendinden desenli ve renklidir.

PVC kapılar, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilir. Ayrıca PVC kapıyı çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür.

PVC panel kapı fiyatları, doğal ahşap kaplamalı diğer kapı modellerine göre daha ekonomiktir. PVC panel kapılar kolay temizlenir, hijyeniktir, kapı modeli ve desen seçeneği çok fazladır. Montajı kolay yapılır. Güneş ışınlarına ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. PVC kapılar renk alternatifi en fazla bulunan kapılardandır. Ayrıca, iç mekân kapısı olarak her alanda kullanım için uygundur.

PVC KAPILARIN ÖZELLİKLERİ

 • PVC kapılar kolay temizlenir ve az bakım gerektirir.
 • Ses yalıtımına oldukça fazla katkısı vardır.
 • Alüminyum ve ahşap ile birlikte kullanılır.
 • Ses yalıtımı haricinde ısı yalıtımına da katkısı vardır. Az da olsa yakıt tasarrufu sağlar.
 • PVC kapılar klor içerir. Bu sayede olası durumlarda kapı alev alırsa hiçbir müdahaleye gerek kalmadan kendisi sönecektir.
 • Isıya ve neme oldukça dayanıklıdır.
 • Şişme ve kabarma yapmaz. Oldukça kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiştir.

2018-11-14 20:38:23- Ali PARLATTI

Oylayan:78-Puan:5----

pvc kapı modelleri pvc kapı fiyatları amerikan kapı özellikleri en iyi iç kapı hangisi pvc kaplama kapı nedir lake kapının dezavantajları melamin kapı özellikleri melamin kapı yorumları

Tosyalı Çalışkan
Kapı & Mobilya

telefon