Laminat Parke Ölçüleri || Kocaeli Amerikan Kapı

Faydalı Bilgiler

Laminat Parke Ölçüleri

laminat parke paket ölçüleri  laminat parke genişliği kaç cm  laminat parke ölçüleri ve fiyatları  laminat boyutları  laminat parke uzunluğu  laminat parke fiyatları  laminat parke boyu kaç cm  laminat parke markaları

Laminat Parke Ölçüsü Nasıl Alınır

Merhalar bu yazımızda sizlere laminat parke ölçüsü alma konusunda bilgiler vereceğiz. Laminat parke ölçüsü alırken amaç parke uygulayacağımız yerin m2 değerini bulmaktır. Parke uygulamak istediğimiz oda kare dikdörtgen yada L şeklinde olabilir. Dikdörtgen ve kare alanlarda iki kenarı birbiri ile çarparak m2 değerine ulaşabiliriz. L şeklindeki alanlarda ise alanı ufak parçalara bölerek m2 değerini bulabiliriz.

Laminat Parke uygulayacağımız alanın m2 değerini bulduktan sonra çıkan değere %5 fire değeri ekleriz. Bu değeri eklememizin sebebi laminat parkeler odaya tam oturmayacağı için kesip attığımız malzemeleri önceden temin etmemiz gerekir, zira bu değeri eklemezsek almış olduğumuz parkeler odamızı tam kaplamayacaktır.

Örnek verecek olursak odamızın bir kenarı 5 diğer kenarı da 6 metre geldi ise temin edeceğimiz laminat parke miktarı=5*6+(5*6/10)  yani 33 m2 olacaktır.

Laminat Parke alırken seçtiğimiz ürünün markasına göre ambalajlarda bulunan parke miktarı değişmektedir. 

Kaç paket laminat parke alacağımızı hesaplamak için 33/(1 paketteki laminat miktarı) şeklinde bulabilirsiniz. 

Tosyalı Çalışkan Kapı ve Mobilya iyi günler diler...

2018-06-27 17:26:29- Ali PARLATTI

Oylayan:41-Puan:5----

laminat parke paket ölçüleri laminat parke genişliği kaç cm laminat parke ölçüleri ve fiyatları laminat boyutları laminat parke uzunluğu laminat parke fiyatları laminat parke boyu kaç cm laminat parke markaları

Tosyalı Çalışkan
Kapı & Mobilya

telefon